Erekcja bez podniecenia - MaxOn Active – pierwszy lek na erekcję bez recepty w Polsce

Erekcja bez podniecenia

suchy orgazm

Sfera seksualna jest silnie zintegrowana z pozostałymi obszarami życia człowieka. Dlatego jeśli pojawiają się problemy w zdrowiu i życiu codziennym, mogą one odbijać się w sypialni. Nawet 40% Polaków cierpi na dysfunkcje seksualne, które obejmują m.in. problemy z erekcją czy długą erekcję bez wytrysku (1). Jak można temu zapobiec?

Kłopoty z erekcją dotyczą wielu mężczyzn w średnim wieku, lecz zdarza się to również tym młodszym, przepracowanym i borykającym się z różnego rodzaju chorobami. Młodsi panowie miewają również niepełne erekcje. Te dolegliwości narażają mężczyzn i ich partnerki na dodatkowy stres i frustrację w sypialni.

Co to jest erekcja?

Erekcja to możliwość osiągnięcia i utrzymania wzwodu, który pozwoli na satysfakcjonujący stosunek seksualny między partnerem a partnerką.

Przyczyny problemów z erekcją

Problemy z erekcją to zaburzenie wzwodu, męskie zaburzenie erekcyjne. Istnieją różne przyczyny zaburzeń seksualnych na kilku poziomach (2):

 • organicznym (choroba, przyjmowanie leków, używek itp.),
  1. choroby układu krążenia (miażdżyca, nadciśnienie tętnicze),
  2. choroby endokrynologiczne (np. cukrzyca, choroby tarczycy, hipogonadyzm),
  3. choroby na tle psychicznym (stany lękowe, depresja),
  4. choroby neurologiczne (stwardnienie rozsiane, udar mózgu),
  5. choroby dotyczące prącia: choroba Peyroniego, złamanie prącia,
  6. niewydolność wątroby, niewydolność nerek,
  7. urazy rdzenia kręgowego, miednicy,
  8. inne zaburzenia seksualne (przedwczesny wytrysk, niskie libido, dyspaurenia u kobiet),
  9. urazy chirugiczne (np. usunięcie prostaty, jąder, odbytnicy),
  10. zażywanie leków (psychotropowych, przeciwnadciśnieniowych, krążeniowych, metabolicznych),
 • niezdrowym stylu życia (siedzący tryb życia, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, otyłość),
 • psychogennym
  1. stres, przepracowanie,
  2. brak przestrzeni na prywatność i intymność,
  3. lęki przed kobietami, niepewność męskości,
  4. fobie seksualne,
  5. rygorystyczne wychowanie religijne,
  6. skłonności homoseksualne,
  7. nieuświadomione preferencje seksualne,
  8. mity na temat męskiej seksualności (np. o nieustannej ochocie na seks, nieprzerwanej wydolności mężczyzny),
  9. konflikty w relacji z partnerką,
  10. nieuświadomiony wrogi stosunek do partnerki,
  11. zaburzenia seksualne partnerki,

Jak wyglądają objawy w zaburzeniach erekcji?

Problemy z erekcją mogą pojawiać się jedynie w określonych sytuacjach (np. jednorazowo pod wpływem stresu lub alkoholu) lub stopniowo narastać. Niepełna erekcja nie pozwala mężczyźnie na stosunek seksualny: może dojść do opadania członka po intensywnej stymulacji tuż przed stosunkiem lub w trakcie. Szacuje się, że na problemy z erekcją cierpi w Polsce około 1,5 miliona mężczyzn po 35. roku życia, z których jedynie 15% zgłasza się do lekarza (3). Długa erekcja bez wytrysku to problem nieco rzadszy, ale również spędza sen z powiek mężczyznom. Przyczyny występowania suchego orgazmu są bardzo zbliżone do powodów pojawienia się zaburzeń erekcji, a różnice w leczeniu obu typów zaburzeń powinien określić lekarz.

Niska świadomość seksualna, mała liczba lekarzy seksuologów i pokutujące mity, sprawiają, że mężczyźni często nie wiedzą, do jakiego lekarza przyjść i sądzą, że problemy seksualne są naturalne w pewnym wieku. Dodatkowo obniża się samoocena, poczucie sprawczości, a nawet sens życia. Tymczasem pacjent może zwrócić się z problemem do seksuologa, urologa, psychiatry, internisty lub kardiologa (aby wykluczyć, że problemy z erekcją są sygnałem nadchodzącej choroby wieńcowej) (2).

Jak leczyć zaburzenie wzwodu?

Stosuje się 2 rodzaje leczenia:

 • niefarmakologiczne: psychoterapia. Ten sposób leczenia jest korzystny dla pacjentów ze wszystkimi typami zaburzeń seksualnych. Ma na celu wyjaśnienie objawów choroby. Zaburzenie wzwodu często naturalnie pojawia się z wiekiem, ale nie jest wyrokiem. W wielu przypadkach nie jest chorobą samą w sobie, ale objawem innej, somatycznej dolegliwości (np. cukrzycy, choroby wieńcowej) lub skutkiem zabiegu chirurgicznego. Psychoterapia jest pomocna szczególnie w przypadku problemów seksualnych na tle psychogennym
 • farmakologiczne
  1. preparaty testosteronu – przynosi poprawę u mężczyzn z niedoborami hormonu, szczególnie po 50. roku życia
  2. leki pierwszego rzutu
   1. Inhibitory fosfodiesterazy typu 5
   2. Inhibitory pierwszej generacji
 • Inhibitory II generacji
 1. Inne leki doustne
 2. Leczenie środkami pochodzenia naturalnego – najskuteczniejsze w leczeniu lekkich zaburzeń erekcji (3).

Najlepsze rezultaty przynosi leczenie w postaci terapii i środków doustnych w połączeniu z dbałością o zdrowy tryb życia. Dbanie o siebie podnosi poziom odporności organizmu, zapobiega różnorodnym chorobom oraz uwalnia pewność siebie. Dzięki temu mężczyzna pozostaje sprawniejszy w sypialni.

 1. Chabiński A. Seksuolog: W Polsce nawet 40% osób cierpi z powodu dysfunkcji seksualnych, jednak obawiają się wizyty u specjalisty. https://seksuologia.mp.pl/aktualnosci/136305,seksuolog-w-polsce-nawet-40-osob-cierpi-z-powodu-dysfunkcji-seksualnych-jednak-obawiaja-sie-wizyty-u-specjalisty Dostęp: 28.01.20182.
 2. Grabski B. Cichoń W. Zaburzenia erekcji. https://seksuologia.mp.pl/zaburzenia-seksualne/u-mezczyzn/92036,zaburzenia-erekcji Dostęp: 28.01.2018
 3. Rabijewski M. Zaburzenia erekcji – etiologia i leczenie http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?1092 Dostęp: 29.01

GRUPA ADAMED - w skład której wchodzi Adamed sp. z o.o., to polska firma biotechnologiczno-farmaceutyczna, która została utworzona od podstaw na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów, jest producentem ponad 250 produktów nowej generacji, oferowanych zarówno polskim jak i zagranicznym pacjentom z 60 krajów świata.